پورتال اطلاع رسانی شرکت فناوران حفیظ

تالارهای گفتگو شرکت حفیظ سامانه


خوش آمدید! برای فعال سازی امکانات لطفا ورود  یا  ثبت نام .

توجه

Icon
Error

shirinvalizade1
#1 ارسال شده : 1400/08/26 07:10:10 ب.ظ
shirinvalizade1

رتبه: Newbie

گروه ها: Registered, Advanced Member
تاریخ عضویت: 1400/08/26
ارسالها: 1
زن
Iran (Islamic Republic Of)
مکان: تهران

یوگا درمانی چیست؟

سابرینا رومانوف، روانشناس، استاد و روانشناس بالینی در شهر نیویورک می گوید: «یوگا درمانی نوعی درمان است که بر ادغام ذهن و بدن برای افزایش سلامت روان تمرکز دارد.

این شکل از درمان از اصول و شیوه‌های یوگا، مانند وضعیت‌های فیزیکی یوگا، مدیتیشن، تکنیک‌های تنفسی، و تمرین‌های تمدد اعصاب برای بهبود سلامت ذهنی و جسمی استفاده می‌کند.

برخلاف تصور مردم، یوگا درمانی شبیه یک کلاس یوگا معمولی نیست. در عوض، یوگا درمانی معمولاً به صورت تک به تک با یک درمانگر انجام می شود.
انواع یوگا درمانی

رومانوف می گوید در حالی که یوگا درمانی معمولاً به صورت فردی انجام می شود، یک نوع فرعی از یوگا درمانی شامل یک عنصر گروهی است که در آن افراد متعددی با یک درمانگر در یک گروه کوچک با هم کار می کنند و قدرت گروه بخشی از روند درمان است.
تکنیک

به گفته رومانوف، یوگا درمانی می تواند شامل چندین تکنیک باشد، مانند:

وضعیت های یوگا
تمرینات تنفسی
مراقبه
تصاویر هدایت شده
تمرینات آرامش بخش

رومانوف می‌گوید برنامه درمانی و تکنیک‌های مورد استفاده در یوگا درمانی می‌تواند بر اساس سن، توانایی فیزیکی و نیازهای منحصر به فرد شما متفاوت باشد. علاوه بر این، او توضیح می دهد که تمام تمرینات و وضعیت های به کار رفته در یوگا درمانی برای به حداکثر رساندن همزمانی عملکرد ذهن و بدن طراحی شده اند.

به عنوان مثال، درمانگر اهمیت و ارزشی را که هر حرکت ورزشی و یوگا می تواند در کاهش نگرانی شما داشته باشد، توضیح می دهد و در نتیجه پلی بین تمرین و چارچوب شناختی آن ایجاد می کند. بنابراین، برای مثال، برای فردی که اضطراب را تجربه می‌کند، درمانگر او را از طریق ژست‌هایی مانند ژست کودک و ژست درختی راهنمایی می‌کند و توضیح می‌دهد که چگونه این حالت‌ها به تسکین اضطراب کمک می‌کنند.

رومانوف می‌گوید تکالیف یک عنصر مهم در یوگا درمانی است به طوری که می‌توان آن‌ها را به جای تمرین‌های مستقل در جلسات درمانی هفتگی، در زندگی روزمره فرد گنجاند.

اشکال سنتی‌تر یوگا درمانی همچنین می‌تواند شامل تکنیک‌های دیگری مانند سرود خواندن، دعا، مطالعه متن، آیین، تصویرسازی و مشاوره معنوی باشد.
کاربرانی که در حال مشاهده انجمن هستند
Guest
جهش به انجمن  
شما مجاز به ارسال مطلب در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ارسال پاسخ در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به حذف مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ویرایش مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ایجاد نظر سنجی در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به رای دادن در این انجمن نمی باشید.

قدرت گرفته از YAF | YAF © 2003-2022, Yet Another Forum.NET
این صفحه در مدت زمان 0.042 ثانیه ایجاد شد.